PEC® Sloupové botky — Jednoduché, rychlé a bezpečné vysokopevnostní šroubové spojení sloupů

Sloupové botky PEC® spojují prefabrikované železobetonové konstrukce, především sloupy a vytvářejí rychlé a bezpečné sloupové spoje za těžkých zátěžových podmínek. Sloupové botky PEC® jsou certifikovány pro různé typy prefabrikovaných sloupů.

Sloupové botky PEC® se používají k vytvoření okamžitě ohybově tuhých spojů sloupů s kotevními šrouby PPM® nebo kotevními šrouby se spojkami COPRA®, v případě vyšších hodnot zatížení. Sloupové botky se zabetonují do prefabrikovaných sloupů, zatímco kotevní šrouby se osazují do základů nebo do jiných sloupů. Na stavbách jsou sloupy pomocí botek osazeny na kotevní šrouby a nastaveny do správné polohy a výšky utahováním matic na kotevních šroubech. Po nastavení sloupu do správné polohy se spoj mezi sloupem a základem vyplní nesmršťující zálivkovou maltou. Spoj se ve finálním stádiu chová jako běžný železobetonový průřez.

Sloup ve stádiu montáže nepotřebuje žádné dodatečné podepření, či vyztužení. V běžných případech stačí čtyři sloupové botky k vytvoření ohybově tuhého spoje. Produktová řada společnosti Peikko zahrnuje i příslušenství na jednoduchou instalaci sloupových botek.

PEC®

Rozměry

Detailní technické informace

Komplexní informace o výrobku, jako jsou překážky, požadovaná dodatečná výztuž, třídy betonu, omezení použití atd., Naleznete v Technickém manuálu. Podrobnosti o produktu mohou být specifické pro jednotlivé země. Pro návrh vždy používejte informace o produktu, které jsou určeny pro cílovou zemi návrhu. Technické příručky specifické pro jednotlivé země lze nalézt na adrese Nástroje pro návrh - stránka nebo na webové stránce dané země.

Stáhněte si návrhové nástroje

Peikko Designer®

Obsahuje širokou škálu Evropskych návrhových norem a několik různých jazyků, Peikko Designer® obsahuje moduly pro:

  • Sloupové spojení
  • Výztuž proti protlačení
  • Kotevní desky

Moderní a intuitivní uživatelské rozhraní je založeno na interaktivní 3D grafice.

Peikko Toolbox pro Revit a AutoCAD

Peikko Toolbox obsahuje Revit families a AutoCAD 2D blocks pro mnoho výrobků Peikko. Peikko Toolbox podporuje Autodesk Revit, AutoCAD a AutoCAD LT verze 2016, 2017 a 2018. Obsahuje informace o produktech a automaticky upozorňuje uživatele o dostupných aktualizacích.

Tekla Structures

Peikko nabízí moduly na vkládání produktů a spojů Peikko přímo do vašeho Tekla modelu. Pomocí šablon můžete jednoduše vytvořit zprávu o Peikko produktech. Doplňky obsahují linky a videa pro informace o produktech, znázorňující použití produktů. Samozřejmostí je jednoduchá kontrola aktualizací modulů.

Kontaktujte nás

Ing. Milan Sedláček, Ph.D.

obchodní manažér oblast Morava

Mob. +420 724 829 864
milan.sedlacek@peikko.com

Jaroslav Opavský

obchodní manažér oblast Čechy

Mob. +420 724530816
jaroslav.opavsky@peikko.com