Nejlepší kombinace |Hybridní konstrukce

DELTABEAM® představuje cestu k optimálnímu využití různých materiálů

Různé materiály mají různé vlastnosti a charakteristiky. Hřejivé, příjemné dřevo, elegantní ocel nebo surový průmyslový beton – jejich kombinací lze získat to nejlepší z každého z nich a nosník DELTABEAM® je základem řešení.

 

Tenké stropní konstrukce a vynikající výhody s DELTABEAM®

Spřažený nosník DELTABEAM® umožňuje kombinovat obnovitelné a ekologické dřevo se dvěma nejpevnějšími materiály, ocelí a betonem.  DELTABEAM® je vynikající řešení pro vytvoření tenké stropní konstrukce s dřevěnými panely, čehož u tradičních dřevěných konstrukcí nelze obvykle na velká rozpětí dosáhnout. Tloušťka spřažené stropní konstrukce s nosníky DELTABEAM® a dřevěnými panely je obvykle o 10 až 30 procent nižší.

Spřažení mezi betonem a ocelí nosníku DELTABEAM® umožňuje navrhovat velké rozpony, a tím otevřené prostory s minimem sloupů. Nosníky jsou skryty ve stropní konstrukci, což zaručuje architektonickou volnost. Díky rovnému podhledu se zvýší výška místnosti a vedení technických instalací je jednodušší. Kromě toho má nosník DELTABEAM® integrovanou protipožární ochranu a není tak nutné provádět protipožární nátěr na stavbě.

 

DELTABEAM® Green s dřevěnou stropní konstrukcí – udržitelnější hybridní řešení

Nosník DELTABEAM® Green se dokonale shoduje s vlivem ekologických dřevěných stropních konstrukcí na udržitelnost, protože je z 90 % vyroben z recyklované oceli. V porovnání s tradičními ocelovými konstrukcemi byl vliv DELTABEAM® Green na životní prostředí výrazně snížen. Vliv na životní prostředí potvrzuje EPD a v kombinaci s dřevěnými stropy je minimalizována uhlíková stopa.

Od roku 1989 byly spřažené nosníky DELTABEAM® použity v tisících budovách po celém světě. Spřažené nosníky DELTABEAM® byly podrobeny přísnému testování a toto řešení je v různých zemích obecně uznáváno. Technická podpora společnosti Peikko je vždy k dispozici, aby vám pomohla najít nejvhodnější řešení pro váš projekt.

 

Optimální výsledky s nosníky DELTABEAM®: inspirativní prostory pro vzdělávání

Nosník DELTABEAM® pro tenké stropní konstrukce je řešení, které umožňuje navrhovat a stavět otevřené prostory s velkými rozpony a rovnými podhledy. Budovy pro vzdělávání, jako jsou školy a školky, musí být bezpečné, inspirativní a plné přirozeného světla. Přidanou hodnotu přináší použití udržitelných řešení a zohlednění změn a různých dlouhodobých potřeb. Hybridní konstrukce, jako je spřažený nosník DELTABEAM® s dřevěnými stropními panely, splňuje všechny podmínky pro dosažení optimálního výsledku.

 

Bezpečné, udržitelné a energeticky úsporné školní budovy

Jedním z nejvýznamnějších přínosů nosníku DELTABEAM® je to, že snížením tloušťky stropní konstrukce přispívá k větší udržitelnosti budov. Budovy s tenkou stropní konstrukcí mají při stejném užitném objemu menší celkový objem a obvodový plášť, a tím následně nižší spotřebu energie na vytápění a chlazení. Navíc výztuž uvnitř nosníku zajišťuje integrovanou a netoxickou protipožární ochranu, což přináší další úspory a zvyšuje bezpečnost budovy.

Brožura ke stažení

 

Matice DELTABEAM® pro vzdělávací budovy s dřevěnou konstrukcí

Poskytujeme komplexní informace o výrobcích a technické specifikace, které vám pomohou zvolit optimální délky rozpětí, spoje a materiály pro nosnou konstrukci navrhované budovy pro vzdělávání. V matici DELTABEAM® pro budovy s dřevěnou konstrukcí je uvedeno, jaké standardní výrobky nabízíme. Vždy vám rádi pomůžeme dosáhnout optimálního výsledku – proto se s námi neváhejte spojit a společně nalezneme nejlepší hybridní řešení pro váš projekt!

Matice DELTABEAM® ke stažení