DELTABEAM® spřažený nosník pro tenké stropní konstrukce vhodný pro budovy s otevřeným prostorem – DELTABEAM® Green

DELTABEAM® Green - snížení vaší environmentální stopy

DELTABEAM® Green je nová, ekologičtější verze řešení tenké bezprůvlakové stropní konstrukce s DELTABEAM® od společnosti Peikko. Nabízí stejné výhody jako standardní DELTABEAM®, ale environmentální dopad DELTABEAM® Green je ve srovnání s tradičními ocelovými konstrukcemi výrazně snížen. Spřažený nosník DELTABEAM® Green snižuje emise CO2 až o 50%. Dopady na životní prostředí potvrzuje prohlášení o životním prostředí, EPD a na základě tohoto certifikátu se provádějí výpočty emisí CO2 specifické pro daný projekt.

Vyrobeno z recyklovaných materiálů

Více než 90% materiálu pro výrobu DELTABEAM® Green je z recyklovaného materiálu. Logistika DELTABEAM® Green je také ekologičtěji organizována. Spolu s naším logistickým partnerem kompenzujeme emise všech přeprav od výroby až po přepravu na místo dodání, a tím snižujeme logistické emise o 90%.

Snížení emisí s DELTABEAM® Green

Výběrem produktu DELTABEAM® Green a jeho ekologickému návrhu, který zahrnuje vše od materiálů po výrobu a od certifikací po přepravu, uděláte nejen to, co je třeba, ale i to, co je potřebné udělat. Protože stavební průmysl a budovy vytvářejí zhruba 30 až 40 procent veškerého globálního odpadu, je DELTABEAM® Green prvním a velice důležitým krokem k zelenější budoucnosti.

Výhody DELTABEAM® Green

 • Výhody jako při standardním DELTABEAM®
 • Ekologický návrh, který obsahuje:
  • 90% recyklovaného materiálu
  • Obnovitelnou energii použitou při výrobě
  • EPD certifikaci
  • Přepravy na bionaftu nebo s jiným ekologickým palivem

Výhody nosníků DELTABEAM®

 • Velké rozpětí
 • Flexibilní otevřený prostor
 • Větší světlá výška místností
 • Jednoduchá instalace HVAC a úspora místa
 • Snížené náklady na vytápění a klimatizaci
 • Integrovaná požární odolnost

DELTABEAM® Green snižuje emise CO2 až o 50%

I když je výstavba pomocí DELTABEAM® Green stejně efektivní jako v případě standardního DELTABEAM® přece má DELTABEAM® Green přidanou hodnotu. Používání DELTABEAM® Green je dokonalým řešením při výpočtu celkových emisí životního cyklu projektu - snižuje emise CO2 až o 50% ve srovnání se standardními ocelovými, kompozitními nebo betonovými nosníky. Dopady na životní prostředí potvrzuje prohlášení o životním prostředí, EPD a na základě tohoto certifikátu se provádějí výpočty emisí CO2 specifické pro daný projekt..  

Ať už je vaším cílem dosáhnout vysoké standardy BREEAM nebo LEED nebo snížit emise CO2 na vašem projektu, DELTABEAM® Green je snadné a efektivní řešení. S produktem Peikko DELTABEAM® Green půjdete nejen úplnou cestou k udržitelnosti, ale také k dosažení další míle.

EPD a další informace jsou k dispozici na naší stránce Quality, Environment and Safety page.

Kontaktujte nás

Jaroslav Opavský

Jaroslav Opavský

Obchodní manažer oblast Čechy

Mob. +420 724530816
[email protected]

Pargáč Slavomír Ing.

Pargáč Slavomír Ing.

Technická podpora – nosníky DELTABEAM®

Mob. 00421/904 461 565
[email protected]

Ing. Barbora Peterková

Ing. Barbora Peterková

Technical Sales Specialist

Mob. 00420/702 006 488
[email protected]