Možnosti povrchové úpravy kotevních šroubů

Kotevní šrouby se často používají v různých prostředích, ať jsou to suché interiéry nebo průmyslové prostory s nepříznivými podmínkami, kde je potřeba zvýšená ochrana oceli před korozí. Peikko nabízí vhodné ochranné vrstvy podle vašich potřeb.

Kotevní šrouby Peikko jsou k dispozici s různými typy povrchové ochrany. Informace o standardních možnostech povrchové ochrany najdete níže. V případě potřeby jiného typu protikorozní úpravy, například galvanické pozinkování nebo nerezovou ocel, kontaktujte místní obchodní pobočku společnosti Peikko (oblast Čechy nebo oblast Morava).

Standardní možnosti porchové ochrany

ECO Galvanické pozinkování

ECO Galvanické pozinkování od společnosti Peikko je úsporná a ekologická ochrana kotevních šroubů. Mohou být pozinkovány kompletně nebo pouze částečně. Používá se technologie tepelného pozinkování nástřikem (pode EN ISO 2063). Minimální tloušťka povrchové ochrany je 100 µm, což odpovídá výsledku žárového pozinkování. Povrchová vrstva splňuje podmínky energetické třídy C3 podle normy EN 9223-1002.

ECO Galvanické pozinkování je k dispozici pro kotevní šrouby typu HPM® 24 - 39 a PPM® 30 - 52.

Jak si můžete objednat ECO galvanicky pozinkované kotevní šrouby? Stačí, když za název běžného kotevního šroubu přidáte označení -ECO:
HPM®24P-ECO

Další informace o ECO Galvanickém pozinkování

Žárové pozinkování

Žárově pozinkované kotevní šrouby (podle EN ISO 1461) se celé ponořují do galvanického materiálu. Technologie je vhodná pro kotevní šrouby HPM® a PPM®. Minimální tloušťka povrchové vrstvy je 55 µm, čímž splňuje podmínky energetické třídy C3 podle normy EN 9223-1002.

Jak si můžete objednat žárově pozinkované šrouby? Stačí, když za název běžného kotevního šroubu přidáte označení -HDG:
PPM®30L-HDG

Možnosti povrchové ochrany kotevních šroubů

Kotevní šrouby se často používají v různých podmínkách, od suchých vnitřních podmínek po náročné podmínky v průmyslu, kde je nutná dodatečná ochrana proti korozi. Kotevní šrouby jsou k dispozici s alternativním ochranným povrchem. Standardní možnosti povrchové úpravy jsou popsány dále. Pokud je potřeba jiný typ ochrany proti korozi, kontaktujte obchodní manažery společnosti Peikko pro jednotlivé oblasti, kde získáte více informací.

ECO Galvanické pozinkování

ECO galvanické pozinkování společnosti Peikko je cenově efektivní a ekologická povrchová úprava, která umožňuje úplné nebo částečné pozinování kotevních šroubů. Povrchová úprava se provádí tepelným zinkovým postřikem dle normy EN ISO 2063. Minimální tloušťka postřiku je 100 µm, což odpovídá žárovému pozinkování. Povrchová úprava splňuje ekologickou třídu C3 dle nomy EN ISO 9223:2012. Pozinkování ECO je k dispozici pro kotevní šrouby model HPM® 24 - 39 and PPM® 30 - 52.

Žárové pozinkování

Žárově pozinkované kotevní šrouby(dle normy EN ISO 1461) se kompletně ponořují do galvanizační látky. Tato metoda je vhodná pro kotevní šrouby HPM® and PPM®. Minimální tloušťka vrstvy je 55 µm, což splňuje ekologickou třídu C3 dle normy EN ISO 9223:2012.

Kontaktujte nás

Jaroslav Opavský

Jaroslav Opavský

Obchodní manažer oblast Čechy

Mob. +420 724530816
[email protected]