HPKM® Sloupové botky — Jednoduché, rychlé a bezpečné šroubové spojení sloupů

Sloupové botky HPKM® zabezpečují rychlé a bezpečné spojení mezi prefabrikovanými betonovými sloupy a základy nebo jednotlivými prefabrikovanými betonovými sloupy. Certifikovaný výrobek pro různé typy prefabrikovaných sloupů. 

Sloupové botky HPKM® se používají k vytvoření okamžitě ohybově tuhých spojů sloupů s kotevními šrouby HPM® nebo kotevními šrouby se spojkami COPRA®. Sloupové botky se zabetonují do prefabrikovaných sloupů, zatímco kotevní šrouby se osazují do základů nebo do jiných sloupů. Na stavbách jsou sloupy pomocí botek osazeny na kotevní šrouby a nastaveny do správné polohy a výšky utahováním matic na kotevních šroubech. Po nastavení sloupu do správné polohy se spoj mezi sloupem a základem vyplní nesmršťující zálivkovou maltou a spoj se ve finálním stádiu chová jako běžný železobetonový průřez.

Sloup ve stádiu montáže nepotřebuje žádné dodatečné podepření, či vyztužení. V běžných případech stačí čtyři sloupové botky k vytvoření ohybově tuhého spoje. Produktová řada společnosti Peikko zahrnuje i příslušenství na jednoduchou instalaci sloupových botek. Spoje pomocí sloupových botek HPKM® jsou schváleny dle ETA (ETA-18/0037) a mohou být rovněž navrženy dle ACI 318M-11.

HPKM® ETA

Rozměry

Délky přesahu kotevních desek se definují podle třídy betonu C30/37 ve špatných podmínkách pro spojení.

Detailní technické informace

Komplexní informace o výrobku, jako jsou překážky, požadovaná dodatečná výztuž, třídy betonu, omezení použití atd., Naleznete v Technickém manuálu. Podrobnosti o produktu mohou být specifické pro jednotlivé země. Pro návrh vždy používejte informace o produktu, které jsou určeny pro cílovou zemi návrhu. Technické příručky specifické pro jednotlivé země lze nalézt na adrese Nástroje pro návrh - stránka nebo na webové stránce dané země.

Navrhujte skvělé spoje s Peikko Designer®

Peikko Designer® Vám pomáhá vybrat vhodné Peikko produkty pro Vaši stavbu.

Pomocí dostupných modulů Peikko Designer® navrhněte a vyberte optimální produkty Peikko pro různé druhy budov a spojů. Vždy budete moci používat nejnovější funkce, protože moduly se aktualizují automaticky nebo jsou poskytovány jako online nástroje.

Peikko Designer® je zdarma pro registrované uživatele a online moduly jsou k dispozici i bez registrace.

Začněte používat Peikko Designer® ihned

2D a 3D komponenty na tvorbu detailů

Vytvořili jsme 2D a 3D komponenty na tvorbu detailů pro designéry, včetně několika 2D bloků, 3D vlastních komponent a připojovacích modulů pro různé aplikace modelování. Vyberte si nástroje pro svůj návrhový software!

Naše modelovací nástroje

Doplňky Tekla

Pro uživatele Tekla máme k dispozici výběr doplňků.

Knihovny Peikko ve službách ProdLib

Doplňky ProdLib pro AutoCAD a Revit zahrnují knihovny produktů Peikko, které lze umístit do vašich návrhů.

Kontaktujte nás

Jaroslav Opavský

Jaroslav Opavský

Obchodní manažer oblast Čechy

Mob. +420 724530816
[email protected]