HPM® Kotevní šroub — Pro závitové spoje prefabrikátů

Kotevní šrouby HPM® se používají k ukotvení betonových nebo ocelových konstrukcí a strojů do betonových základových konstrukcí. Sortiment výrobků je vhodný pro mírné až střední zatížení. Tento víceúčelový kotevní šroub je schválen a certifikován. 

Kotevní šrouby HPM® přenášejí zatížení na železobetonovou základovou konstrukci. Kotevní šrouby HPM® se používají spolu se sloupovými botkami HPKM®, stěnovými botkami SUMO®, ocelovými sloupy a rovněž ke kotvení strojů.

Existují dva typy kotev: dlouhé šrouby (typ P), které se používají ke spojování a napojování sloupů, a krátké šrouby (typ L) s rozkovanými hlavami, které se používají k ukotvení do základů.

Dlouhé kotevní šrouby přenášejí zatížení přes žebrování kotevních prutů, zatímco krátké kotevní šrouby jej přenášejí kombinací rozkovaných konců a žebrování kotevních prutů. Montážní šablony k instalaci šroubů PPL jsou určeny k zajištění jednoduché a přesné instalace kotevních šroubů v prefabrikovaných prvcích a základech. Kotevní šroub HPM® jako ocelový zabetonovaný prvek je navržen dle Eurokódů nebo ACI 318M-11.

Možnosti modelu

HPM® ETA

Rozměry

Detailní technické informace

Komplexní informace o výrobku, jako jsou překážky, požadovaná dodatečná výztuž, třídy betonu, omezení použití atd., Naleznete v Technickém manuálu. Podrobnosti o produktu mohou být specifické pro jednotlivé země. Pro návrh vždy používejte informace o produktu, které jsou určeny pro cílovou zemi návrhu. Technické příručky specifické pro jednotlivé země lze nalézt na adrese Nástroje pro návrh - stránka nebo na webové stránce dané země.

Možnosti modelu

Možnosti povrchové ochrany kotevních šroubů

Kotevní šrouby se často používají v různých podmínkách, od suchých vnitřních podmínek po náročné podmínky v průmyslu, kde je nutná dodatečná ochrana proti korozi. Kotevní šrouby jsou k dispozici s alternativním ochranným povrchem. Standardní možnosti povrchové úpravy jsou popsány dále. Pokud je potřeba jiný typ ochrany proti korozi, kontaktujte obchodní manažery společnosti Peikko pro jednotlivé oblasti, kde získáte více informací.

ECO Galvanické pozinkování

ECO galvanické pozinkování společnosti Peikko je cenově efektivní a ekologická povrchová úprava, která umožňuje úplné nebo částečné pozinování kotevních šroubů. Povrchová úprava se provádí tepelným zinkovým postřikem dle normy EN ISO 2063. Minimální tloušťka postřiku je 100 µm, což odpovídá žárovému pozinkování. Povrchová úprava splňuje ekologickou třídu C3 dle nomy EN ISO 9223:2012. Pozinkování ECO je k dispozici pro kotevní šrouby model HPM® 24 - 39 and PPM® 30 - 52.

Žárové pozinkování

Žárově pozinkované kotevní šrouby(dle normy EN ISO 1461) se kompletně ponořují do galvanizační látky. Tato metoda je vhodná pro kotevní šrouby HPM® and PPM®. Minimální tloušťka vrstvy je 55 µm, což splňuje ekologickou třídu C3 dle normy EN ISO 9223:2012.

Navrhujte skvělé spoje s Peikko Designer®

Peikko Designer® Vám pomáhá vybrat vhodné Peikko produkty pro Vaši stavbu.

Pomocí dostupných modulů Peikko Designer® navrhněte a vyberte optimální produkty Peikko pro různé druhy budov a spojů. Vždy budete moci používat nejnovější funkce, protože moduly se aktualizují automaticky nebo jsou poskytovány jako online nástroje.

Peikko Designer® je zdarma pro registrované uživatele a online moduly jsou k dispozici i bez registrace.

Začněte používat Peikko Designer® ihned

2D a 3D komponenty na tvorbu detailů

Vytvořili jsme 2D a 3D komponenty na tvorbu detailů pro designéry, včetně několika 2D bloků, 3D vlastních komponent a připojovacích modulů pro různé aplikace modelování. Vyberte si nástroje pro svůj návrhový software!

Naše modelovací nástroje

Doplňky Tekla

Pro uživatele Tekla máme k dispozici výběr doplňků.

Knihovny Peikko ve službách ProdLib

Doplňky ProdLib pro AutoCAD a Revit zahrnují knihovny produktů Peikko, které lze umístit do vašich návrhů.

Kontaktujte nás

Jaroslav Opavský

Jaroslav Opavský

Obchodní manažer oblast Čechy

Mob. +420 724530816
[email protected]